Чим відрізняється ЕПІЛЯЦІЯ від ДЕПІЛЯЦІЇ

Розберемося раз і назавжди чим відрізняється епіляція від депіляції

Депіляція – це видалення видимого волоса. Тобто корінь залишається цілий і неушкоджений, і продовжує «радувати» вас появою нових волосків вже через кілька днів.

Епіляція – це руйнування кореня волоса, щоб перешкоджає подальшому зростанню волосся. Саме за допомогою епіляції можна позбутися небажаного волосся на тривалий термін або навіть назавжди.

Сталося так, що слово «епіляція» припало до смаку маркетологам більше, ніж «депіляція». Тому ми бачимо на полицях магазинів епілятори (хоча вони не позбавляють волосся назавжди, по праву повинні називатися депиляторами), і записувалися на цукрову епіляцію, замість цукрової депіляції і так далі.

Які бувають види депіляції?

Гоління — При цій процедурі фолікул і корінь волоса залишається неушкодженим.

Хімічні засоби — При цьому виді депіляції, як і при голінні, позбавляються тільки від видимого волоса. Все, що заховано під шкірою залишається неушкодженим.

Вищипування волосся — Таким чином віддаляється корінь разом з волоссям. Залишається фолікул, який провокує зростання нового волосся.

Ваксинг або депіляція воском — Гарячий чи холодний віск дозволяє видалити волосся разом з коренем. Фолікул залишається, як і при вищипуванні.

Шугарінг — Процедура та ж, що і з воском, тільки замість нього використовується солодка суміш.

Трідінг - Метод позбавлення від волосків за допомогою нитки, згорнутої певним чином в петлю. Такий спосіб більше підходить для корекції, ніж для повної депіляції. Нитяна петля вириває відразу цілий ряд волосків.

Які бувають види епіляції?

Лазерна епіляція (світлова) - Меланин (пігмент), що знаходиться в стрижні і фолікулі волосини, поглинає спрямовані на нього світлові хвилі, чому нагрівається і руйнує ростковую зону волоска, судини, що живлять його корінь і сальну залозу цибулини, що призводить до його випадання.

Кількість повторень залежить від індивідуальних особливостей шкіри і волосся. Це ж впливає на різновид і потужність застосовуваного лазера:

  • Діодний лазер — истончает жорсткі волоски, видаляє м'які.
  • Олександрів лазер — видаляє руді і світлі тонкі волоски, використовується при гіперчутливості шкіри.
  • Неодимовий лазер — видаляє жорсткі, темні волоски.
  • Рубіновий лазер — для знищення темного волосся на світлій шкірі.

Електроепіляція — Шляхом направлення через тонку голку розряду електричного струму безпосередньо в фолікул, відбувається руйнування волосяного кореня, що далі не дозволяє волоссю рости.

Види електроепіляції:

  • Пінцетний метод — відбувається захоплення кожного волоска електродом-пінцетом, за яким йде струм.
  • Голчастий метод — голка підбирається індивідуально, відповідно до особливостей людини (чутлива шкіра, алергічні реакції). Голки виготовлені з різних матеріалів (медсплав, тефлонова ізоляція, покриття золотом) і мають різний вигляд (прямі або загнуті).
  • Термоліз — на фолікул впливають термічно, методом різкого нагрівання змінним струмом низької напруги і високою частотою. Процедура хвороблива і повільна. Гальванічне електроліз - вплив на цибулину волоса постійним струмом. Після такої обробки його видаляють звичайним пінцетом. Менш хворобливий і більш безпечний спосіб, ніж термолиз, але не менш тривалий.
  • Бленд-метод — при цьому методі спочатку термолизом нагрівають фолікул, а потім електролізом руйнують. Бленд-епілятори, оснащені комп'ютерним блоком, який підбере оптимальний рівень впливу, відповідає індивідуальним особливостям людини. Об'єднавши в собі два попередні способи, бленд-метод дозволяє отримати більш якісний результат, але швидкість залишилася колишньою, і ймовірність негативних наслідків (рубці, запалення) зберігається.
  • Флеш-метод — це, по суті, вдосконалений термолиз. Час дії струму дуже короткий, що знижує хворобливість і травматичність.

Фотоепіляція — Вплив потоком високочастотного світла. Що знаходиться в фолікулі меланін вбирає світлові хвилі, відбувається термічна реакція - йде нагрівання волоска до 80 градусів за Цельсієм. Температура викликає загибель волосяної цибулини, волосок випадає і більше не росте. Якщо фолікул не зруйнувався, а тільки пошкодився, то знову виріс волосок буде значно тонше і світліше, ніж був до процедури.

Елос-епіляція — Її принцип дії об'єднує лазерну епіляцію, електроепіляцію і фотоепіляції. Руйнівний вплив на цибулину волоса виявляється високочастотним струмом і світловим імпульсом.

Що краще — депіляція або епіляція?

Епіляція економить час, гроші, нерви. Навіть якщо ви відчуєте біль, коли апарат почне взаємодію з вашою шкірою, згадайте про віск і гострі верстати, які нітрохи не приємніше. А вдаватися до їх компанії доведеться ще тривалий період часу.

Депіляція менш дорога і не викликає таких побоювань, як лазерна епіляція. Навколо неї ходить багато історій про сумні наслідки. Але сумні наслідки такі виникають тоді, коли жінки звертаються в підпільні клініки.